حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

طرح کسب و کار

طرح کسب و کار چیست ؟

اگر تا به حال درباره اصطلاحات و کلمات تخصصی در سیستم کارآفرینی چیزی شنیده باشید، باید بدانید که در کنار ایده ، محصول ، خلاقیت و ریسک ، حتما جایی هم به طرح کسب و کار (طرح تجاری) یا همان Business Plan اختصاص می دهند.


تمام ما به این تفکریم که با خرید دستگاهها و تجهیزات یک کلینیک پوست و زیبایی و آموزش استفاده و کاربرد آنها می توانیم یک کلینیک را راه اندازی کنیم. اما این واقعیت ماجرا نیست !
طرح کسب و کار کلینیک زیبایی
طرح کسب و کار کلینیک زیبایی
تمام تجارت های دنیا اصطلاحا دو بال دارند. بال کسب و بال کار که برای پیشرفت و پرواز به این دو بال احتیاج دارند. بال کار یعنی دانش فنی و مهارت استفاده از دستگاهها، بال کسب یعنی دانش توسعه کسب و کار و مدیریت آن.
همه ما کارگاه های (Workshop) ، پلاسما (plasma) ، تزریق ژل (gel injection) ، تزریق بوتاکس فیلر (Botox filler injection) ، میکرونیدلینگ (microneedling) را شرکت میکنیم و بالطبع دستگاههای آنها را خریداری میکنیم و به راه اندازی یک کلینیک می پردازیم
اما این فقط یک بال ما یعنی بال کار است ، اما بال کسب چیست ؟
مجموعه تهران هایفو با تعداد زیادی کلینیک در کشور در ارتباط می باشد ، ما احساس نیاز کردیم برای اینکه این موضوع کسب یا بال کسب را به همکاران خود در کل کشور ارائه بدهیم ،
مجموعه تهران هایفو در صدد است تا با طراحی یک طرح کسب و کار یا همان Business plan مختص کلینیک پوست و زیبایی به شما عزیزان استراتژی های کسب و کار را ارائه بدهد و در اصل طرح کلی بازاریابی شما را تعیین کند. برای شما بودجه بندی مشخص کند، به طوری که شما سیستم سازی کسب و کارتان را به ما بسپارید و با صرف زمان کمتر به نتیجه بهتری برسید.

ما به شما روش (customer experience)CX را یاد میدهیم ، یعنی ثبت بازخورد به روش علمی ، نه به این صورت که از مشتری بپرسیم راضی بودی یا نه ؟! و او در رودربایستی بگوید بله.
 
یک business plan اصطلاحا به شما یک workflow یا نمودار گردش کار ، ارائه می دهد که می توانید از این طریق خطاهای مجموعه ی خود را پیدا کنید. شما با استفاده از business plan دارای چارت سازمانی می شوید که وظایف هر شخص را تعیین می کند و اعلام میکند که مجموعه باید چه خدماتی را ارائه دهد.
 
اکثر کلینیکهای ما به صورت one man company اداره می شوند، یعنی یک نفر مدیر است و هر کسی هر سوالی داشته باشد باید مستقیم از خود مدیر بپرسد.
 
ما دارایی سازمان شما را معرفی میکنیم تا مطلع باشید در کلینیک خود از چه چیزی به عنوان دارایی باید استفاده کنید و بتوانید از آن محافظت کنید.
طرح کسب و کار یا business plan برای شما یک مدل تجاری یا business model می سازد. به طور مثال حتما دیده اید که در پروژه های بزرگ یک ماکت از کل کار می سازند، ما نیز تا یک سال بعد تا ۹۰ درصد ماکت کار شما را معرفی میکنیم.
 
در سراسر دنیا شرکت های بزرگ مدام در حال تغییر طرح کسب و کار یا business plan خود هستند به طوری که حتی بر اساس اتفاق کرونا طرح خود را تغییر داده اند. اما متاسفانه در ایران به روش عادی پیش می روند . مجموعه تهران هایفو این طرح و plan را برای کلینیک پوست و زیبایی از صفر تا صد طراحی میکند که به افزایش درآمد شما منتهی می شود و انشالله سود شما را بیشتر میکند 

قدم اول : تعیین استراتژی

با هدف :

 1. افزایش درآمد
 2. حفظ بقای مجموعه

  بررسی ماتریس سوآت (SWOT)

در ادامه : بررسی ماتریس سوآت کلینیک پوست و زیبایی

با هدف :

 1. بررسی نقاط قوت
 2. بررسی نقاط ضعف
 3. بررسی فرصت ها
 4. بررسی تهدیدها

   

قدم دوم : برنامه بازاریابی (Marketing Plan)

با هدف :

 1. افزایش ورودی
 2. وفادارسازی

   

STP :

segmentation targeting and positioning

 1. بخش بندی 
 2. هدف گیری
 3. جایگاه یابی
ارتباط با ما
ولیعصر، نرسیده به جمهوری، پاساژ سینوهه، طبقه3، واحد308
02166177674-09123849791
Telegram Instagram
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X