حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

پروتز سینه بانوان و کارایی دستگاه های زیبایی

دستگاه هایفو برای پروتز

پروتز سینه بانوان:

زیبایی گوهریست که همگان به دنبال به دست آوردن آن هستند. گوهری کمیاب که با افزایش سن افول می کند. گوهری که از بدو خلقت تا به الان مورد توجه بوده و هست. لذا این گوهر نمونه‌های مختلفی را دارد. گاه بعضی از افراد زیبایی در پوست را مورد توجه قرار می‌دهند و بعضی‌ ها زیبایی در اندام خود را مهم می دانند.

به راستی کدام یک بهترین روش برای به دست آوردن زیبایی است. آیا از اندام نتراشیده و ناشیرین خود خسته شده اید؟ آیا به دنبال راهی می گردید که زیباترین اندام را به دست آورید. مطمئناً جواب این سوالات مثبت است. لذا در زیبایی افراد پوست صورت یکی از مهمترین خصیصه ها در این زمینه می باشد. اما زیبایی بدن چه؟ با زیبایی بدن چه باید کرد.

جالب است که بدانید بدن بخش‌های مختلفی را دارد. اگر بخواهیم بدن را به سه قسمت تقسیم کنیم باید به قسمت سر و گردن، گردن تا نواحی باسن، باسن تا نوک پا اشاره کنیم. حال ما قصد داریم زیبایی سینه را در مورد بررسی قرار دهیم. پس عموماً این متن برای بانوانی است که دوست دارند سینه های خوش فرم و زیبایی را داشته باشند. پروتز سینه بانوان همواره مورد توجه افراد بوده و هست. روش‌های مختلفی برای آن تعریف شده و گونه ‌های متفاوتی را دارد. ما در ادامه قصد داریم تا به پروتز سینه بانوان پرداخته و نکات مرتبط با آن را بررسی کنیم. پس با ما همراه باشید.

پروتز سینه چیست و چرا صورت می گیرد

همگان می دانند پروتز سینه چیست. اما بیایید یک بار دیگر تکرار مکررات کنیم. پروتز سینه، نوعی سینه سازی مصنوعی است که برای افزایش حجم و یا جایگزین کردن آن به دلیل سینه از دست رفته استفاده می شود. بیشتر پروتز های سینه از ژل های تزریقی نرم ساخته می شوند. این ژل ها ساخته شدند تا شکل طبیعی پستان زنان یا بخشی از پستان را شکل دهند.

گفتنی است موارد استفاده از این پروتز متفاوت است. به طور مثال ممکن است که افراد به دلیل کهولت سن دچار افتادگی سینه شده باشند. در بعضی از موارد به دلیل سرطان که منجر به قطع سینه شده می توان از پروتز استفاده کرد. در کل می‌ توان گفت که این کار با استفاده از عمل های جراحی نسبتاً مستقیم صورت می گیرد. البته پروتزهای مختلفی که در سوتین جای گذاری می شود هم وجود دارد.

تزریق ژل به عنوان یکی از عمل های جراحی مستقیم می باشد. این روش می تواند خطراتی را برای افراد داشته باشد. شاید بسیاری از افراد به دنبال آن باشند که روش‌های غیرجراحی را برای به دست آوردن فرم طبیعی سینه خود انجام دهند. اما این روش ها محدود هستند و در بعضی از موارد به کار می آیند. حال با روش‌ های غیر جراحی کاری نداریم. به سراغ انواع روش های جراحی و سبک هایی که در آن استفاده می شود می رویم. سپس به روش هایی که می توان فرم سینه را به دست آورد خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

پروتز سینه بانوان | دستگاه هایفو برای پروتز
پروتز سینه بانوان

انواع روش های پروتز سینه بانوان

پروتز سینه بانوان دارای سبک ها و نمونه های مختلفی می باشد. توجه داشته باشید که انتخاب پروتز مناسب با سبک زندگی شما تا حد بسیار زیادی اهمیت دارد. ممکن است که سبک های مختلفی از لباس ها را بر تن کنید. لذا نوع پروتز شما بر سبک لباس پوشیدن شما تاثیر گذار است. بیایید با انواع پروتزها آشنا شویم. پروتز کامل یا استاندارد به پروتزی گفته می شود که مستقیماً در مقابل دیواره سینه قرار می‌ گیرد. این پروتز کلیه بافت سینه را تحت شعاع قرار می ‌دهد. از نظر اندازه شکل و رنگ پوست با سینه شما کاملاً مطابقت خواهد داشت.

اما پروتز جزئی به پروتزی گفته می ‌شود که بخشی از پستان شما را در بر می گیرد. این نوع از پروتز را می توان در سینه بندها مورد استفاده قرار داد. در واقع می توان گفت که این پروتز یک پروتز جدا از سینه می باشد که از همان ماده سیلیکونی ساخته شده است. پروتز پوسته نوعی پروتز است که در صورت تفاوت سایز سینه ها انجام می شود و در واقع این این نوع از پروتز می‌تواند برای تقارن سازی صورت بگیرد.

در کل می توان گفت که این پروتزها وزن های مختلفی را دارند. پروتزهای سیلیکونی در وزن های متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. مناسب ترین وزن بستگی به سینه شما دارد. ممکن است به دلیل بیماری‌ های مختلف مجبور شده باشید که سینه خود را بردارید. لذا در این حالت شما باید بالاترین وزن پروتز را انتخاب کنید.

 

پروتز سینه بانوان | دستگاه هایفو برای پروتز
دستگاه هایفو برای پروتز

سوالاتی که در مورد پروتز سینه به وجود می‌ آید

در راستای پروتز سینه بانوان یک سری از سوال ها موجود است که شاید بی جواب مانده اند. یکی از مهمترین سوال هایی که از طرف بانوان می شود، این است که آیا با استفاده از این پروتزها می توان شیردهی را انجام داد؟ در این مورد باید گفت که بله. شیردهی بعد از انجام عمل پروتز می‌ تواند صورت بگیرد. البته نباید انتظار شیردهی مناسبی را داشته باشید.

سوال بعد این است که آیا در حاملگی پروتز سینه مشکل ‌ساز نخواهند شد؟

توجه داشته باشید که اگر بعد از عمل جراحی پروتز حامله شوید، حاملگی باعث رشد بافت سینه شما خواهد شد. همین موضوع باعث کشیدگی پوست سینه می شود. اما خطرات آنچنانی برای شما ندارد.

سوال می شود که آیا بعد از عمل جراحی پروتز سینه بانوان، دوره نقاهت وجود دارد؟

در این مورد باید گفت که دوره نقاهت آنچنانی برای این عمل در نظر گرفته نشده. اما افراد باید تا چند روز بعد از این عمل جراحی کمی به نرمی راه بروند. همچنین بهتر است که این افراد در چند روز اول کار های سنگین انجام ندهند.

آیا می ‌توان با استفاده از پروتز سینه به ورزش و شنا پرداخت؟

در این مورد باید گفت که بله. شما تقریباً پس از یک الی دو ماه به راحتی می توانید تمامی ورزش ها مانند شنا کردن و ورزش های بدنسازی را انجام دهید. همچنین توجه داشته باشید که در استفاده از این پروتزها فعالیت جنسی خود را بعد از یک ماه شروع کنید.

پروتز سینه بانوان | دستگاه هایفو برای پروتز
دستگاه هایفو برای پروتز

آیا از عمل های پروتز هراس دارید؟

آیا از عمل های جراحی پروتز هراس دارید؟ آیا بودجه کافی برای انجام این جراحی ها را ندارید؟ نگران نباشید امروزه علم پیشرفت کرده است. دستگاه ‌های مختلفی در بازار موجود می باشند که عمل مشابه پروتز سینه را برای شما انجام می ‌دهند. اما عملیاتی که این دستگاه ‌ها انجام می ‌دهند، برای طیف خاصی از افراد صورت می‌ گیرد.

دستگاه های مختلفی مانند دستگاه هایفو و یا پلاسما جت مانستر باعث لیفت سینه بانوان و فرم دادن به آن می شود. پروتز سینه بانوان طیف عظیمی از افراد را تحت پوشش قرار می ‌دهد. اما دستگاه ‌هایی مانند هایفو یا پلاسما جت مانستر اغلب برای بانوانی که دچار افتادگی در سینه می باشند، مناسب است. لذا بسیاری از افرادی که به دلیل افزایش سن دچار افتادگی سینه شده اند، می توانند از این دستگاه ها استفاده نمایند.

گفتنی است استفاده این دستگاه ها برای آن دسته از بانوانی که از حاملگی و یا شیردهی بازمی ‌گردند، مناسب می باشد. پس سعی کنید پروتز سینه بانوان را تحت شرایطی که دیگر هیچ گونه راهی وجود ندارد، مورد استفاده قرار دهید. دستگاه ها می توانند به شما در این امر کمک شایانی نمایند. لذا تهران هایفو در ارائه انواع دستگاه هایی که به شکل دادن سینه بانوان کمک می‌ کند فعالیت دارد. تهران هایفو می‌تواند دستگاه ‌های گفته شده را به شما ارائه دهد. امیدواریم که از نکات عنوان شده در مورد پروتز سینه بانوان راضی بوده باشید.

نویسنده و مترجم: مسعود کردی

منابع:

https://breastcancernow.org/information-support/facing-breast-cancer/living-beyond-breast-cancer/your-body/breast-prosthesis/types-breast-prosthesis

https://www.seattlecca.org/shine/oncology-products/breast-prostheses-and-bras/about-breast-prosthetics-mastectomy-bras

مسعود کردی
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X