حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

دستگاه لیزر موهای زائد راهی برای فرار از روش های دردناک

دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد:

صورتی زیبا و عاری از هرگونه مو و لکه‌ های آزاردهنده، همواره مورد توجه بانوان می باشد. البته زیبایی در پوست، آقایان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. اما آیا زیبایی فقط در پوست صورت مهم است؟

بسیاری از افراد به این پرسش جواب منفی می دهند. تنها پوست ‌صورت نیست که برای زیبایی اهمیت دارد. پوست بدن نیز قسمتی از زیبایی بصری هر فردی است. به خصوص در بانوان این زیبایی در بدن همواره مورد توجه قرار می گیرد.

بدنی تراشیده و عاری از هرگونه موی زائد مورد توجه بانوان و آقایان می باشد. اما چه باید کرد که این زیبایی را در اندام خود به دست آوریم. دیگر روش های قدیمی ما را خسته کرده اند. از درد آن ها در امان نیستیم. گاهی پیش می‌ آید که بعضی از افراد می‌ گویند چرا باید برای از بین بردن موهای زائد این همه درد را تحمل کنیم.

پاسخ ما به این سوال آن ها واضح است. آن ها یا با تکنولوژی آشنا نیستند و یا در دور ترین نقطه دنیا قرار گرفته اند. امروزه دستگاه های لیزر در دنیا رواج پیدا کرده‌ اند. دستگاه لیزر موهای زائد نمونه ‌های مختلفی را دارد. از نمونه های کوچک گرفته تا نمونه های بزرگ همه و همه می توانند به زیبا تر شدن بدن ما کمک کنند. لذا ما در این متن قصد داریم تا دستگاه لیزر موهای زائد را معرفی کنیم. در همین راستا نیز از دو نمونه دستگاه فوق پیشرفته حذف موهای زائد صحبت خواهیم کرد. پس با ما تا پایان همراه باشید.

موهای زائد را چرا باید حذف کرد

بیایید قبل از بررسی دستگاه لیزر موهای زائد به بررسی چرایی حذف موهای زائد بپردازیم. بسیاری از آقایان تصور می کنند که حذف موهای زائد تنها مختص بانوان می باشد. اما این گونه نیست. آقا و خانوم در این مورد هیچ گونه فرقی ندارند. هر دو باید ظاهری آراسته داشته باشند. حذف موهای زائد دلایل مختلفی را دارد. یکی دلایل آن را می‌توان به روابط زناشویی مرتبط دانست.

چه آقا و خانوم ممکن است از داشتن موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن همسر خود آزرده خاطر شوند. از طرفی دلایلی مانند رعایت بهداشت را می توان گزینه ای برای منطقی دانستن حذف موهای زائد دانست. اما سدی به نام درد و روش های غیر اصولی در این موضوع خودنمایی می ‌کند.

بسیاری از افراد از روش های قدیمی مانند اپیلاسیون های دردناک، استفاده از ژیلت های تیز و یا موم های اپیلاسیون شکایت داشته اند و همواره سعی می ‌کنند تا از این روش ‌ها فرار کنند و روش‌ های جدیدی را تجربه نمایند. لذا حذف موهای زائد به جز روابط زناشویی و رعایت بهداشت برای ورزشکاران همواره مهم بوده است. پس بیایید تا شما را با یک راه جدید برای از بین بردن موهای زائد آشنا نماییم. البته این شیوه همواره با دستگاه های کوچک تر صورت می گرفت. اما امروزه با ارائه دستگاه های فوق پیشرفته حذف موهای زائد دیگر نیازی به استفاده از این دستگاه های کوچک هم نیست.

دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد

کارایی دستگاه لیزر موهای زائد

دستگاه لیزر موهای زائد یک روش پزشکی است. این روش از یک پرتو متمرکز نور برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کند. محل هایی که توسط دستگاه لیزر موهای زائد تحت تاثیر قرار می‌گیرند را می توان به پاها، زیر بغل، لب فوقانی، چانه، خط باسن و… مرتبط دانست. در کل به جز ناحیه پلک شما هر قسمت از بدن خود را می ‌توانید به دستگاه لیزر بسپارید.

رنگ مو و نوع پوست بر موفقیت دستگاه ‌لیزر تاثیر گذار است. کارایی دستگاه لیزر به این صورت است که با ورود اشعه لیزر به فولیکول مو آن را از بین می برد. در واقع پزشکان این روش را آسیب رساندن به فولیکول های مو می دانند. محققان می گویند که تضاد بین رنگ مو و رنگ پوست می تواند بهترین نتیجه را ارائه دهد. به طور مثال رنگ پوست روشن و موی تیره می تواند به راحتی با دستگاه لیزر حذف شود.

در کل چیزی که وجود دارد این است که این دستگاه کمترین درد را در زمان از بین بردن موها دارد. به خصوص اگر از دستگاه ‌های پیشرفته مانند دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم استفاده نمایید. این دستگاه گرمای حاصله از لیزر را از بین خواهد برد.

پس چرا نباید از این دستگاه لیزر موهای زائد: پیشرفته در کلینیک های زیبایی بهره گرفت؟

دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد

سوالاتی که در مورد دستگاه لیزر به وجود می آید

شاید سوال‌های بسیاری در ذهن افراد برای استفاده از این دستگاه های لیزر موجود باشد. اگر دوست دارید تا نقاط مبهم استفاده از دستگاه لیزر برای شما برطرف شود با ما همراه باشید.

سوال پیش می آید که چند بار نیاز به لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه هایی مانند دستگاه لیزر پلاتینیوم را داریم؟

در این مورد باید گفت بسته به نوع پوست و منطقه ‌ای که تحت درمان است معمولاً در فواصل ۴ تا ۶ هفته ای به درمان نیاز دارید. در هر قسمت از بدن چرخه رشد موها مختلف است. بنابراین از بین رفتن مو بسته به نوع فولیکول های شما دارد.

آیا لیزر موهای زائد صدمه می زند؟

در این مورد باید گفت که تقریباً خیر. این روش یک روش تقریبا بدون درد است. هر پالس کمتر از ۱ ثانیه طول می کشد و احساس خفیف کمی ایجاد می‌کند. لذا در بعضی از مواقع صدماتی دیده شده که در دستگاه های فوق پیشرفته ضریب آن ها کمتر می باشد.

سوال می شود که آیا در زمان بارداری و شیردهی می توان از دستگاه لیزر موهای زائد استفاده کرد؟

هیچ مطالعه قطعی در مورد بی خطر بودن یا بی خطر نبودن لیزر برای این دسته از بانوان وجود ندارد. اما بهتر است که قبل از استفاده از این دستگاه با پزشک خود مشورت کنید.

دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد

انواع دستگاه های لیز موهای زائد

نمونه های مختلفی از دستگاه های لیزر موهای زائد در بازار موجود است. افراد می ‌توانند از انواع آن ها استفاده نمایند. اما تکنولوژی های به کار گرفته در آنها متفاوت است. به طور مثال در دستگاه های خانگی که در ابعاد کوچک موجود است، کیفیت معمولی را مشاهده خواهیم کرد. اما دستگاه های فوق پیشرفته که در بازار هستند، می ‌توانند کیفیت بالایی را به افراد ارائه دهند.

به طور مثال دستگاه‌هایی مانند دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم و دستگاه لیزر سوپرانو آیس پلاتینیوم از نمونه های فوق پیشرفته دستگاه های لیزر می باشند. لذا افرادی که قصد استفاده از این دستگاه ها را دارند، باید بدانند که کارایی آن ها به چه صورت است. اغلب کلینیک های زیبایی از دستگاه فوق پیشرفته استفاده می ‌کنند. توصیه ما به شما این است که برای بهره‌ گیری از این دستگاه ها به کلینیک های زیبایی متوسل شوید. قیمت این دستگاه ها به صورت بلقوه بالا است. لذا استفاده های شخصی صرفه اقتصادی ندارد. شما می توانید از انواع دستگاه های لیزر موهای زائد در کلینیک های زیبایی بهره ببرید.

دستگاه لیزر موهای زائد
دستگاه لیزر موهای زائد

بحث پایانی

در پایان می توان گفت که به دلیل بالا بودن قیمت این دستگاه ها بعضی از کلینیک های زیبایی از تهیه دستگاه های فوق پیشرفته سرباز می ‌زنند. اما توصیه ما به این کلینیک ها این است که حتماً از این دستگاه ‌ها در محیط کلینیک خود استفاده کنند. تهران هایفو به عنوان یکی از ارائه دهندگان دستگاه های زیبایی، می تواند در اجاره دستگاه لیزر موهای زائد به شما کمک نماید. همچنین می تواند این دستگاه را با قیمت بسیار مناسب در دو نمونه ی پلاتینیوم و تیتانیوم به فروش برساند. سعی کنید با خرید و یا اجاره این دستگاه های لیزر کیفیت کلینیک زیبایی خود را بالاتر ببرید.

نویسنده و مترجم: مسعود کردی

منابع:

https://www.mayoclinic.org/tests-procedures/laser-hair-removal/about/pac-20394555

مسعود کردی
ارسال دیدگاه
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X